On-line terapie, konzultace

Během karantény vyvolané koronavirem jsme byli vystaveni nové situaci, tzv. sociálnímu odstupu. Naštěstí moderní technologie umožňují udržet kontakt přes aplikace, internet, mobilní zařízení. Stejné je to také s terapií, kdy jsme byli nuceni přejít do prostředí internetu, on-line. I po ukončení omezení a karantény nabízíme on-line terapie jako další možnost k terapiím formou osobního setkání.

On-line terapie sice nevyhovuje každému, na druhou stranu nabízí řadu možností pro ty, pro něž byla dosud terapie nemožná, např. kvůli chybějící službě nebo specialistovi v okolí.

Psychologickou pomoc, ať ve formě konzultace nebo terapie, tedy i nadále nabízíme také vzdálenou formou, tedy on-line.

Díky tomu jsou naše služby přístupné např.:

    • maminkám, které nemají hlídání nebo dostatek času na cestu na sezení,
    • lidem, pro které je obtížné cestovat kvůli časovým nároků,
    • lidem, kteří se nemohou osobně dostavit z jiných důvodů, např. kvůli nemoci,
    • dospívajícím, kteří jsou zahlceni studiem, volnočasovými aktivitami a nedostatkem času vůbec.

Nejčastějšími problémy, které brání osobním sezením, jsou právě časové a ekonomické nároky na cestování z větších vzdáleností, zejména pro mimopražské.

Výhody on-line terapie, konzultace

On-line terapie a konzultace je schopná si i přes vzdálenost udržet svou účinnost. Díky internetu je naopak přístupnější a dostupnější i lidem, kteří ve svém okolí mají nedostatek psychologů nebo specialistů v oblasti duševního zdraví, psychologii, osobní růstu. On-line konzultace nabízí soukromí, neboť nikomu nemusíte říkat, že využíváte psychologickou službu. Můžete se účastnit sezení z pohodlí domova a termíny si plánovat flexibilněji v časech, které vám více vyhovují. Již nemusíte rušit termíny kvůli nemoci, čímž udržíte kontinuitu své práce a dalšího posunu.

Omezení on-line terapie, konzultace

Nicméně je třeba zmínit i několik omezení, která on-line psychologické poradenství má. V první řadě mohou být sezení narušena problémy spojenými s používáním technologií a zejména kvalitou připojení, což jsou překážky, které nejde vždy ovlivnit. Dále jde o limitovaný obraz, kdy vás psycholog nevidí celého, nemůže tak reagovat na řeč těla, neverbální signály, které mohou hodně napomoci při práci formou osobního sezení. Stejně tak není možné použít všech psychologických technik, nástrojů, které je naopak možné využít při osobním setkání. V neposlední řadě vás může rušit spolubydlící nebo členové rodiny ve vedlejší místnosti, což jsou však již prvky, které ovlivnit lze, případně by mohl rušit hluk z ulice i při osobním sezení.

V tabulce najdete výhody a omezení on-line terapií a konzultací stručně a přehledně.

Co budete potřebovat

K terapii on-line budete potřebovat termín, který si můžete domluvit přes email proterapie@proterapie.cz . Doporučujeme využít email, jelikož při práci s jiným klientem, se věnujeme výhradně klientovi a není možné vyřizovat telefony.

Dále budete potřebovat počítač, tablet nebo mobil s připojením na internet a mít nainstalovaný skype. Pak již postačí klidné nerušené místo na čas vyhraněný pro terapii, pro kterou si domluvíte termín. Běžná délka terapie, konzultace je 60 minut, ale lze podle potřeby upravit, zkrátit nebo prodloužit.

Nyní již jen stačí se objednat a domluvit si svůj termín. Napsat nám můžete hned, tak nečekejte a napište si o termín: proterapie@proterapie.cz

Zdroj obrázku: shutterstock